Banner Ga naar biografie Ga naar voorwoord Ga naar themaboekjes Ga naar links Ga naar register Ga naar Duitse Teksten Ga naar downloads

BD.8440
16 maart 1963

Het scheppen van de nieuwe aarde in een ogenblik

Alle dingen te scheppen in een ogenblik is voor Mij mogelijk, want er is maar een gedachte nodig om ze door Mijn wil en Mijn kracht te doen ontstaan. Ik kan dus scheppen in een moment en heb daarvoor geen tijd nodig. Werk Ik echter zo dat de mensen het zien kunnen en wat elk scheppingswerk om u heen bewijst, dan gaat alles volgens de wettelijke orde, opdat u, mensen ook het verloop van de scheppingen zult kunnen volgen en daarin Mijn liefde, wijsheid en macht zult kunnen herkennen. Want Ik heb in u dezelfde bekwaamheid gelegd al is het in minimale mate, dat ook u zult kunnen scheppen en vormgeven, en daartoe een spanne tijds nodig hebt daar voor u, in de staat van onvolmaaktheid waarin u mensen op aarde zich nog bevindt, ook de wet van tijd en ruimte nog bestaat. Deze wet valt echter voor het volmaakte wezen weg omdat er dan geen begrenzing meer is, wat zowel tijd als ruimte betreft. Mijn besturen en werken is altijd aangepast aan de staat van rijpheid van het bestaande, dat dit besturen en werken mag ondervinden. Wat echter niet Mijn onbegrensde macht uitsluit alle dingen in een ogenblik te scheppen. Ik heb geen tijd nodig, want Ik sta buiten de wet van tijd of ruimte.

Toen nu het ontstaan van de scheppingen plaats vond had Ik ook tijdens het ontstaan al een doel voor ogen, namelijk het gevallen geestelijke de mogelijkheid te geven om langzaam uit te rijpen. Om langzaam de weg uit de diepte terug af te leggen en het steeds weer nieuwe mogelijkheden te verschaffen waarin het op de een of andere wijze dienstbaar kon zijn. Het wordingsplan van elke schepping werd zo door Mijn wil bestuurd dat op die manier steeds grotere scheppingen tevoorschijn zouden komen met steeds weer nieuwe doeleinden, zo dat een langzame opwaartse ontwikkeling plaats vond. En daarom had het ontstaan van de schepping een bepaalde tijd nodig, want juist de tijd moest deze ontwikkeling teweeg brengen. Want eindeloos diep is de val geweest en dezelfde afstand moet weer terug afgelegd worden, opdat alles weer volgens de wettelijke orde verloopt, wat de voorwaarde is voor al het volmaakte.

Wordt nu echter aan het einde van een verlossingsperiode een scheppingswerk door Mijn wil totaal veranderd om weer nieuwe mogelijkheden tot opwaartse ontwikkeling te verschaffen, dan kunnen ook weer scheppingswerken ontstaan die in een ogenblik door Mij in het leven geroepen worden. Want ook dat is in Mijn heilsplan van eeuwigheid voorzien, zonder daarmee de wet van de ordening omver te gooien. Want het geestelijke, dat zich op de terugweg bevindt is in alle graden van rijpheid aanwezig, juist door de eindeloos lange weg van ontwikkeling tevoren op de oude aarde.

Alles is reeds aanwezig en wordt alleen omgevormd in de harde materie of in de reeds zachtere vormen van de planten- en dierenwereld. Door de geweldige verwoesting wordt alles vrij, maar kan toch niet in zijn nog onrijpe toestand in vrijheid gelaten blijven. Het moet opnieuw in materiële vormen ingelijfd worden die weer met de bestaande graad van rijpheid overeenstemmen. Steeds weer zal ook de tot nu toe verharde geestelijke substantie de ontwikkelingsweg kunnen beginnen in het binnenste van de aarde dat ook totaal in opstand komt en geestelijke substanties vrijgeeft en daardoor dat verharde geestelijke ruimte verschaft, als in dit geval al van ruimte gesproken kan worden. Maar alle scheppingswerken staan als het ware ter beschikking voor het opnemen van het tot in het diepst gevallen geestelijke, dat zijn ontwikkelingsweg begint. Maar deze geestelijke substanties hebben weer een eeuwig lange tijd nodig, tot ze eenmaal aan het aardoppervlak komen om hun ontwikkeling te kunnen voortzetten.

En al is het omvormingswerk op deze aarde het werk van een ogenblik, toch gaat alles volgens de wettelijke orde. En omdat zulk werk van een ogenblik niet voor de ogen der mensen kan plaatsvinden, (daar zij de hoogste graad van voleinding nog niet bereikt hebben om zulk een verandering door Mijn Macht en Kracht te kunnen begrijpen) worden de mensen die Mij trouw blijven op het einde weggenomen. Zij beleven wel het vernietigingswerk waar Ik hen de ogen voor zal openen, maar zij zien niet het ontstaan van de nieuwe aarde. Elk tijdsbegrip is hun ontnomen tot zij op de nieuwe aarde geplaatst worden, tot zij de volbrachte nieuwe schepping in alle heerlijkheid aanschouwen kunnen en in bezit mogen nemen. Het is ook onbelangrijk in welk tempo de nieuwe aarde is ontstaan. Maar omdat Ik aan u, mensen Mijn heilsplan van eeuwigheid bekend maak, laat Ik u ook weten dat het Mij geen tijd kost. Want Mijn wil kan elke gedachte van Mij op hetzelfde moment verwezenlijken, en Mijn liefde en wijsheid ziet ook wat goed en geschikt is voor de uiteindelijke terugkeer van het geestelijke dat eens in vrije wil van Mij is afgevallen.

Er zal altijd alleen een klein deel der mensen geestelijk ontwaakt zijn om dit, Mijn plan van verlossing, te kunnen begrijpen. Maar voor dezen wil Ik het "licht" laten schijnen over de scheppingsgeheimen om hun liefde tot Mij steeds vuriger te doen ontvlammen. Want juist Mijn heilsplan van eeuwigheid is het meest verheugende voor alle wezens, want daarin is Mijn liefde, wijsheid en macht geopenbaard. En wie deze kennis reeds op aarde verkrijgt is waarlijk zalig te noemen, want hij staat kort voor zijn voleinding. Hij staat kort voor zijn uiteindelijke terugkeer tot Mij, zijn God en Schepper van eeuwigheid, Die Zich aan Hem als Vader heeft geopenbaard en Wiens liefde oneindig is.

Amen